Szkolenia i wyjazdy

W naszej ofercie mamy dla Państwa przygotowaną szeroką gamę kursów stacjonarnych oraz lekcji indywidualnych prowadzonych na rodzimych stokach. Szkolenia odbywają się również w trakcie naszych corocznych wyjazdów na rozpoczęcie i zakończenie sezonu w najlepszych kurortach Austrii, Szwajcarii czy Włoch. W okresie zimowym szkolimy z narciarstwa, snowboardu, a także snowkite. Latem prowadzimy szkolenia z zakresu kite, wakeboard-u, jazdy na nartach wodnych, jazdy konnej w stylu western, tańców latynoamerykańskich, parkour, crossfit. Nasza oferta skierowana jest dla firm oraz osób indywidualnych chcących aktywnie spędzić czas wolny.

 

  

 SEZON ZIMOWY 2017/18

W obecnym sezonie 17/18 prowadzimy szkolenia na terenie Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego (Szczyrk, Istebna, Korbielów, Przyłęków) . Instruktorzy prowadzą zajęcia na wybranym przez kursanta stoku i w wcześniej ustalonych godzinach. W celu rezerwacji konkretnych godzin oraz miejsca prosimy o wcześniejszy kontakt na mail: kontakt@sportyextremalne.com lub pod nr tel 791-090-114

 

Cennik lekcji ski/snb:

1godzina / 1os. – 80zł

1godzina / 2os. – 100zł

1 godzina / 3os. – 120zł

1 godzina / 4os. – 130zł

1 godzina / grupy – 150zł

 

Cena nie obejmuje karnetu dla kursanta oraz instruktora. Przy większej ilości godzin możliwe rabaty.

Posiadamy instruktora po oligofrenopedagogice, dzięki czemu prowadzimy także zajęcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mailową lub tel.).

 

Szkolenia snowboardowe SITS:

W trakcie trwającego sezonu, prowadzone będą także rozbudowane szkolenia snowboardowe na Stopnie SITS. Jest to idealna opcja dla osób zainteresowanych kompleksowym zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu tej dyscypliny sportu. Przy zebraniu się grupy minimum 5 osób takie szkolenie może odbyć się w dowolnie wybranym przez uczestników terminie i miejscu. W celu dogrania szczegółów prosimy o kontakt z biurem. 

Kurs na II i III Stopień Sprawności technicznej SITS – specjalistyczny, kompleksowy kurs snowboardowy dla dorosłych oraz dzieci od 12 roku życia. Skierowany do osób chcących wszechstronnie podnieść swój poziom wiedzy i umiejętności snowboardowych, a w przyszłości także zostać instruktorami SITS.

Przykładowy Plan zajęć:

9.30 – 13.30 Zajęcia na stoku z techniki

14.30 – 16.30 Doskonalenie techniki + elementy freestyle

19.00 – 21.00 Wykłady / wideo analiza z dnia

W programie kursu:

-zajęcia z techniki jazdy
- jazda sportowa na tyczkach
- nauka technik Freestyle/ Freeride
- wykłady tematyczne (serwisowanie sprzętu, technika, SITS, rodzaje sprzętu)
- wideo analiza postępów (nagrania z dnia szkoleniowego)
- egzamin końcowy

Osoby z pozytywnym wynikiem egzaminu końcowego otrzymują Index snowboardera + legitymacja SITS.

Cena za kurs nie zawiera opłaty za korzystanie z wyciągów przez Klienta. Uczestnik kursu zobowiązany jest stawić się na zajęcia z gotowym sprzętem snowboardowym oraz z zakupionym karnetem.

Każdy uczestnik kursu zobligowany jest do posiadania kasku.

Cennik SITS

I Stopień SITS - 600zł

II Stopień SITS - 600zł

III Stopień SITS - 700zł

 

Schemat systemu szkolenia SITS

 

 

 

 

Szczegóły dotyczące  stopni SITS oraz informacje o stowarzyszeniu w informatorze na sezon 2017/18 

 

SEZON LETNI

 

Loty motolotnią

Entuzjaści mocnych wrażeń na pewno się nie zawiodą mogąc pomknąć 80km/h na wysokości przekraczającej 300m nad ziemią….

Jeśli masz ochotę zacząć swoją przygodę ze sportami powietrznymi, lub po prostu poszukujesz mocnych  wrażeń to koniecznie musisz spróbować lotu motolotnią.  Przygotuj się na niezapomniane widoki, oraz adrenalinę towarzyszącą przelotowi !! 

Motolotnia składa się ze skrzydła i podwieszonego wózka wyposażonego w silnik śmigłowy, dzięki któremu możliwe jest rozwijanie  prędkości przekraczających 80km/h. Głównym atutem tego sportu jest nie tylko prędkość, ale również możliwość podziwiania krajobrazów z różnych perspektyw. Dzięki motolotni zobaczysz świat z wysokości zarówno 2m jak również ponad 300!! 

Loty realizowane są przez doświadczonych pilotów z Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego w 3 pakietach:

10min – 140zł          

15min – 180zł          

20min – 250zł          

 Zapisy oraz pytania: Marta 660-754-895 lub kontakt@sportyextremalne.com
 

 Freebord

Nie chcecie rozstawać się z deską snowboardową na okres letni? Już nie musicie cisnąć na lodowce w Alpy! Przygotowaliśmy specjalnie dla Was szkolenia freebordowe, prowadzone dla osób chcących zacząć przygodę z tą stosunkowo mało znaną w naszym kraju dyscypliną sportu.

Największym atutem freebordu, jest przede wszystkich realistycznie odwzorowane techniki jazdy znane ze snowboardu (ześlizgi, jazda na krawędzi). Udało się to osiągnąć dzięki  zastosowaniu dwóch dodatkowych kółek, umieszczonych wzdłuż osi deski pozwalającym na wykonywanie obrotów w każdą stronę.

 

Jeśli masz ochotę zacząć swoją przygodę z freebordem, zaprszamy na lekcje indywidualne z naszym instruktorem. Potężny zastrzyk adrenaliny gwarantowany ;)

Szkolenia prowadzone są na terenie woj. Śląskiego (Beskid Śląski, Żywiecki). Instruktor prowadzący -  Marek Białas 2 krotny Mistrz Polski w freebordzie.

 

Cennik lekcji:

1h/ 1os. – 80zł

1h/ 2os. – 100zł

1h/ 3os. – 130zł

1h / grupy – 150zł

Dla osób zainteresowanych szkoleniem Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu freebordowego na czas zajęć:

Cena zestawu: 80zł (deska, kask, ochraniacze na nadgarstki, kolana, łokcie)

 

Zgłoszenia oraz pytania: tel. 791-090-114 Konar,  lub email: kontakt@sportyextremalne.com

 

 

 

 

Warsztaty i zajęcia Trickboard

 

To przyrząd do ćwiczeń i treningu, dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, który umożliwia rozwój zdolności motorycznych oraz podnosi czucie własnego ciała. Został on zaprojektowany przy współpracy z wysokiej klasy sportowcami. Dzięki ich doświadczeniom oraz poprzez wykorzystanie wiedzy specjalistów o układzie nerwowym człowieka, udało się stworzyć nowatorskie narzędzie, które pozwala rozwijać koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących. TrickBoard stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w każdej dyscyplinie sportowej jak np.: snowboard, narty, windsurfing, kitesurfing, skimboard, wakeboard, sztuki walki, tenis, lekkoatletyka, fitness i wiele innych.

Wtrakcie szkolenia zostanie zaprezentowany sprzęt, a także prawidłowa technika wykonywania wielu trików jakie można robić samemu na desce.

Prowadzimy zajecia fitness na Trickboardach w połączeniu z innym sprzętem fitnesowym (ciężarki, piłki). Istnieje również możliwość zakupu swojej deski.

 

Cennik lekcji za godzinę:

1-2 osoby – 50zł/os

3-4 osoby – 40zł/os

5-6 osób   – 30zł/os

7 i więcej – 25zł/os