Daty kursów sezon zimowy 2019/2020

17.02 - 22.02 II Stopień sprawności technicznej SITS (Szczyrk, BSA)
24.02 - 01.03 Asystent Instruktora SITS (Szczyrk, BSA)
22.02 Egzamin weryfikacyjny na II Stopień SITS ( Beskid Śląski w zależności od warunków)
01.03 Egzamin weryfikacyjny na II Stopień SITS (Szczyrk ,BSA)
02 - 07.03 III Stopień sprawności technicznej SITS (Szczyrk)

II STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ SITS

Kurs (czas trwania - 6 dni ) skierowany do osób posiadających podstawowe umiejętności jazdy na snowboardzie i chciałyby kompleksowo poszerzyć zakres swojej wiedzy z jazdy technicznej, sportowej, oraz freestyle, freeride. W trakcie kursu uczestnicy opanują techniki z grupy średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych takich jak:
śmig ślizgowy
skręt ślizgowy tyłem (Switch)
skręt cięty
skręt cięty NW
przejazd różnych form terenowych (różnorodne warunki śniegowe, różne ukształtowanie i przygotowanie stoku)
skok 180 FS i BS na stoku w czasie jazdy
noseroll, tailroll
skok z grabem na skoczni
skok shifty na skoczni
50/50
BS boardslide
nosepress i tailpress na boxie

Kursanci zapoznają się także z tematyką m.in. pierwszej pomocy, serwisowania sprzętu czy techniki jazdy. W trakcie wykładów przeprowadzana jest także videoanaliza z dnia szkoleniowego.

Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym. Zdanie egzaminu (6.0 pkt z każdej ewolucji w skali 1/10) uprawnia do wzięcia udziału w Kursie na Asystenta Instruktora oraz Kursie na III Stopień SITS.

Informujemy, że osoby, które czują się na siłach, są pewne swych umiejętności i nie chcą brać udziału w kursie na II Stopień SITS ale chcą uzyskać stopień Asystenta Instruktora lub wziąć udział w kursie na III Stopień SITS, mogą podejść do samego jednodniowego egzaminu, którego organizatorami są Patronackie i Licencjonowane Szkoły SITS.

Oferta NIE obejmuje:

Ubezpieczenia NNW
Opłat za wyciągi

Kursy sezon letni 2019 - Półwysep Helski

Banana Kite n Surf to licencjonowana szkoła kitesurfingu IKO (International Kiteboarding Organization). Licencja IKO daje gwarancję znalezienia pracy w języku angielskim i polskim na całym świecie. Wiedza oraz ćwiczenia praktyczne zawarte w kursie mają za zadanie nauczyć Was jak bezpiecznie łączyć przyjemne z pożytecznym podczas nauki kitesurfingu, zachowując jednocześnie indywidualny styl każdego z Was.

Kurs Asystenta Instruktora (AITC)

Terminy:
22.-26.08.2019
04-08.09.2019

Kurs dedykowany dla osób chcących podnieść swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu kitesurfingu. Na kursie nauczamy podstaw teoretycznych związanych z bezpieczeństwem, metodyką nauczania, aerodynamiką oraz wielu innych tematów.
Praktyka podczas kursu to minimum 12h spędzonych z prawdziwymi studentami.
Kurs jest prowadzony przez wykwalifikowanych Asystentów Trenerów. Trwa 5 dni (8 godzin zajęć dziennie). Ze względu na jakość kursu maksymalna ilość uczestników to 8 osób.

Wymagania:

ukończone 16 lat
umiejętności jazdy na poziomie IKO 4 (skok z grabem, jibe)
uiszczenie zaliczki na konto organizatora
Więcej informacji Watsap: +48607953252 e-mail: bananakitesurf@gmail.com

Kursy Instruktora IKO (ITC)

Terminy:
28.08.-01.09.2019

Dołącz do elity instruktorów kitesurfingu. Kurs instruktorski IKO to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć międzynarodową, profesjonalną karierę. Naucz się jak w bezpieczny i efektywny sposób przekazywać wiedzę zarówno początkującym studentom, jak i średniozaawansowanym oraz niezależnym kitesurferom. Kluczowe elementy, takie jak krzywa uczenia się, stan emocjonalny studenta oraz podstawy komunikacji nie będą już niewiadomą na koniec kursu. Pomoce naukowe, takie jak plany zajęć, arkusze informacji zwrotnych oraz praktyka z prawdziwymi kursantami dadzą Ci pełny obraz, jak wygląda praca instruktora kitesurfingu IKO.
Całość trwa 5 dni (8 godzin zajęć dziennie). Ze względu na jakość kursu maksymalna ilość uczestników to 8 osób.

Wymagania:

ukończone 18 lat
posiadanie aktualnej licencji Asystenta Instruktora
uiszczenie zaliczki na konto organizatora
Więcej informacji Watsap: +48607953252 e-mail: bananakitesurf@gmail.com