Rozpoczęcie sezonu 19/20 Dolina Zillertal

Szkoła Sportów Extremalnych „Life’s Extreme” ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich naszych znajomych i przyjaciół na wspólny wyjazd rozpoczynający tegoroczny sezon zimowy. Ponownie zabieramy Was w niezwykłe miejsce – do doliny Zillertal, gdzie oprócz całorocznego lodowca Hintertux do Waszej dyspozycji oddane zostaje kolejnych 5 dużych ośrodków łącznie obejmujących blisko 500km tras.

Termin: 07 – 14.12.2019

Cena: 750 zł + 300€

Ilość miejsc: 18

Informacje dodatkowe:
Zaliczka 750 zł (+ opłata za wybrane szkolenie), płatna do 31.10.2019 , na konto Life’s Extreme
Wpłata pozostałej części 300 € w formie gotówki na miejscu.

Dolina Zillertal

Zaliczana do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych dolin w Tyrolu. Rozciąga się pomiędzy pasmem Tuxer, a Alpami Kitzbühelskimi, gdzie wąskimi zakolami wije się rzeka Ziller. Dolina jest jednym z największych rejonów narciarskich w Austrii, dzieli się w sumie na kilka mniejszych ośrodków, każdy o innej charakterystyce i zróżnicowanym stopniu trudności, słynniejsze z nich to: Spieljoch, Ski-Optimal, Zillertal Arena, Mayrhofen (tu znajduje się najbardziej stroma trasa w Austrii o nazwie „Harakiri“), Ski- and Glacier World Zillertal 3000
(najwyższy punkt „Gefrorene Wand“ znajduje się na wysokości 3250m n.p.m.). Okolice Lodowca Tux to jeden z najpiękniejszych całorocznych regionów zimowych Alp, uznawany za Mekkę narciarstwa letniego. Dzięki wysokiemu położeniu doliny białe szaleństwo można uprawiać przez cały rok! Istnieje tu doskonale funkcjonujący system skibusów. W dolinie znajduje się kompleks basenów termalnych „Erlebnistherme Zillertal” w Fügen. Kolejną atrakcją w regionie jest tor saneczkowy Arena Coaster. Dolina tętni życiem, na gości czeka mnóstwo kawiarni, restauracji i barów oferujących przysmaki tyrolskie oraz wyśmienite trunki, a także dyskoteki i wiele, wiele więcej!

Ośrodek

Tereny narciarskie: 600-3250 m n.p.m. Spieljoch Fuegen, Ski-Optimal (HochfuegenHochzillertal), Zillertal Arena, Mayrhofen, Ski-Gletscher Zillertal 3000.

Tras: ponad 400 km w tym: ok. 150 km łatwych, 300 km średnich, 100 km trudnych.

Wyciągów: 167 w tym: 83 orczyków i talerzyków, 61 krzesełek, 23 kolejek kabinowych i gondoli.

Dolina Zillertal to rozległy teren narciarski położony na wschód od Innsbrucku. Ośrodek Mayrhofen, Finkenberg i Tux jest bogaty w malownicze zjazdy w otoczeniu górskich łąk oraz stoki poza górną granicą lasów (na które kursuje kolejka linowa w okolicach Skizentrum Hochzillertal). Oprócz niego w dolinie znajdują się jeszcze dwa duże kurorty narciarskie: Zillertal Arena oraz Hochzillertal-Hochfügen i Spieljoch. Rozbudowana sieć wyciągów skutecznie rozładowuje największe nawet kolejki. Najważniejsze trasy zjazdowe znajdują się w Skizentrum Hochzillertal, Hochfügen, Mayrhofen, Penken, Ahorn oraz na lodowcu Hintertux. Ośrodek proponuje ok. 400 km przygotowanych tras, fun park dla snowboardzistów, wyznaczone tereny dla dzieci, a przede wszystkim jeden karnet, obowiązujący na wszystkie wyciągi i bezpłatny skibus. Głównymi miejscowościami na terenie Zillertal 3000 są: Mayrhofen, Finkenberg, Tux, Fügen, Hochfugen, Oberdorf i Hippach.

Ahorn:
Łącznie ośrodek posiada 18 km tras zjazdowych (9 km niebieskich, i 9 km czerwonych) obsługiwanych jest przez 6 wyciągów: 3 orczykowe, 2 krzesełkowe i 1 linowy o łącznej przepustowości 6770 osób/h. Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane. Najdłuższa trasa ma 5,5 km długości i 1350 m różnicy poziomów.

Bergbahnen Mayrhofen Ski Zillertal 3000:
Jest tu 141 km tras: 36 km niebieskich, 85 km czerwonych i 20 km czarnych. W ośrodku znajduje się 38 wyciągów: 15 orczykowych, 16 krzesełkowych, 7 linowych (6 małych gondoli i 1 duża gondola). Można się tu dostać darmowym skibusem.

Eggalm:
Posiada 10 km tras narciarskich (4 km łatwych, 5 km średnich, 1 km trudnych) oraz 5 wyciągów orczykowych, 2 krzesełkowe i 1 linowy. Najdłuższa trasa to Beilabfahrt, która ma 1 km i 400 m różnicy poziomów. Miłośnicy jazdy w puchu powinni się wybrać na trasą do doliny Gemais.

Lodowiec Hintertux Gletscher:
Bezpośredni dostęp do Hintertux Gletscher oraz ponad 64 km tras narciarskich dostępnych przez cały rok to największe zalety tego terenu. 22 km tras łatwych, 38 średnich, 4 trudnych spełnią oczekiwania każdego narciarza. Gwarancja śniegu na lodowcu. Ośrodek posiada 10 wyciągów orczykowych, 5 krzesełkowych, 6 kolejek linowych. Wysokości od 1500 do 3250m n.p.m. Najdłuższy trasa Gletscherrunde z Gefrorene Wand do doliny ma 12 km dł., a różnica poziomów to 1750 m. Trasy treningowe kadr narodowych. Z niżej położonego Sommerbergalm (2100 m n.p.m.) trasy aż do Tuxer Joch.

Penken:
Jest tu 139 km tras: 36 km niebieskich, 83 km czerwonych i 20 km czarnych. Ośrodek wyposażony jest w 13 wyciągów orczykowych, 16 krzesełkowych, i 7 linowych. Najtrudniejsza trasa to Harakiri o długości 1,2 km i różnicy poziomów 386 m. Jest to najbardziej stroma trasa w całej Austrii!! Spadek wynosi 78%.

Rastkogel:
Dostępnych jest 28 km tras: 9 km niebieskich, 14 km średnich, 5 km trudnych. Wysokości do 2500 m n.p.m. Brak bezpośredniego zjazdu do Vorderlanersbach, konieczny zjazd przez Eggalm.

Zakwaterowanie:
Dom – Finkenberg
Jest to dawna chałupa wiejska, dom wolnostojący ok. 200 m², 3 kondygnacyjny, położony w dzielnicy Brunnhaus (1,8km od centrum Finkenberg). W obiekcie znajduje się 8 sypialni 2 lub 3 osobowych z wyjściem na taras (w każdym pokoju dostępna jest także umywalka), 2 łazienki, 3 osobne toalety, kuchnia wyposażona jest w 4 płyty szklano-ceramiczne, piekarnik, mikrofalówka, zmywarka do naczyń, lodówka z zamrażarką, ekspres do kawy, czajnik elektryczny, toster.

Dodatkowo: telewizja satelitarna, dostęp do Internetu Wi-Fi (w cenie), 6 x miejsc parkingowych na działce, pomieszczenie na narty/buty (ogrzewanie butów narciarskich),
Umeblowanie: funkcjonalne, tradycyjne, parkiet, wykładzina dywanowa.

Najbliższa miejscowość/najbliższe miasto: Centrum Finkenberg ok. 1,8 km
Mayrhofen ok. 5 km
Hintertux ok. 17 km

Zakupy: Najbliższy sklep (Finkenberg) ok. 1,8 km
Najbliższy supermarket (Mayrhofen) ok. 5 km
Publiczny basen: Basen kryty ok. 6 km
Trasa narciarska/wyciąg narciarski: Finkenberger Almbahn ok. 1,8 km
Przystanek autobusowy dla narciarzy: (bezpłatny dojazd autobusem) ok. 10 m

Cennik szkoleń:
Szkoła Sportów Extremalnych „Life’s Extreme” zaprasza do skorzystania z lekcji indywidualnych na snowboardzie oraz nartach.
Szkolenia tygodniowe i lekcje indywidualne prowadzone są przez Polskich instruktorów z uprawnieniami PZN, MENiS, SITS, IVSI, zgodnie z systemem szkolenia powyższych związków. Serdecznie zapraszamy także wszystkich snowboardzistów do udziału w rozbudowanym 6 dniowym szkoleniu na II i III Stopień SITS oraz na 7 dniowy kurs Asystenta Instruktora SITS . Szkolenia na stopnie sprawności przeznaczone są dla wszystkich snowboarderów chcących podnieść swój poziom zaawansowania w jeździe technicznej, freestyle, freeride, oraz sportowej (tyczki). Pozytywne ukończenie szkolenia wraz z egzaminem końcowym na III Stopień otwiera także drogę do kursów na Pomocnika Instruktora oraz Instruktora SITS. Szkolenia trwają 4h dziennie na stoku + wieczorne wideo analizy oraz wykłady.

Plan ramowy:
8.30 – 9.00 Wyjście
9.30 – 13.30 Zajęcia na stoku
13.30 – 16.30 Czas do dyspozycji na stoku
16.30 – 19.00 Czas wolny
19.00 – 21.00 Wykłady / videoanaliza

Narciarstwo:
Lekcje indywidulane – 1h/100zł
Przy większej ilości godzin oraz osób możliwość negocjowania ceny.
Dodatkowo dla osób zainteresowanych jazdą sportową – posiadamy tyczki (kolanówki), które
przy zebraniu odpowiedniej grupy rozstawiamy na jednej z tras (stok na wyłączność). Na
życzenie klienta prowadzimy także nagrywanie w trakcie zajęć wraz z wieczornymi video
analizami.

Snowboard:
Lekcje indywidulane – 1h/100zł (zniżki przy większej ilości osób oraz godzin)
Szkolenie na stopnie SITS – wraz z egzaminem, oraz wydaniem indexu (4h dziennie zajęć na
stoku przez 6dni, wieczorne wykłady, video analizy )
Kurs na II stopień sprawności technicznej- 700 zł
Kurs na III stopień sprawności technicznej- 700 zł
Kurs Asystenta Instruktora – 850 zł

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów
 • Taksę klimatyczną,
 • Sprzątanie końcowe
 • Korzystanie z pościeli, ręczników kąpielowych i kuchennych,
 • Opiekę instruktorów/pilotów przez cały pobyt
 • Ubezpieczenie NNW, OC, KL
 • Korzystanie z internetu wi-fi
 • 6 dniowy Zillertal Superskipass
  Dla uczestników wyjazdu udostępniamy także bezpłatnie trickboardy, gry planszowe oraz slackline.

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu
 • kaucji zwrotnej za apartament ( 20 €/ osoba)
 • udziału w szkoleniach
 • wyżywienia

Zgłoszenia:
Zgłoszenia na wyjazd proszę przesyłać na maila: kontakt@sportyextremalne.com
lub pod nr Tel. 791-090-114 (Piotrek)