szkolenia i wyjazdy

Sezon Kite 2023 (Polska)

Termin: Maj – Październik

Miejsce prowadzenia szkoleń: Błota Karwieńskie II, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Puck, Osłonino, Jeź. Żarnowieckie

Oficjalnie rozpoczynamy sezon Kite ’23 ! My już dotarliśmy nad Bałtyk i właśnie sprawdzamy dla Was warunki na znanych i lubianych spotach w rejonie zatoki Puckiej. Jesteśmy do waszej dyspozycji nad naszym morzem od początku maja do końca września. Serdecznie zapraszamy na szkolenia kite indywidualne/ w parach, zajęcia z surfingu, jogi, nordic walking.

Oprócz szkoleń, chętnie pomożemy gdyby Twój latawiec wymagał napraw typu – klejenie nieszczelnych tub, zaworów, drobne uszkodzenia poszycia, bar wymagał wytrymowania, lub może poszukujesz części zamiennych do swojego latawca? Napisz, zadzwoń lub odwiedź nas!

Dzięki sporej mobilności jaką zyskaliśmy przenosząc się w nowy region pomorza – Błota Karwieńskie, możemy dopasować się do Waszych potrzeb i zainteresowań – Bardzo szeroka plaża, brak palików i innych przeszkód terenowych daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, dzięki czemu jest to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z latawcem, pierwszych prób pływania na morzu, czy też podnoszenia poziomu w pływaniu wave. Dla osób spędzających czas w regionie półwyspu Helskiego, jesteśmy dostępni po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową, lub telefoniczną. Możemy podjechać pod wybrany przez was spot! Dla osób zainteresowanych szkoleniem na śródlądziu – mamy do dyspozycji jezioro Żarnowieckie pozwalające przy odpowiednich kierunkach wiatrowych na bezpieczną naukę pływania w bardziej wymagających warunkach.

Kontakt:
kontakt@sportyextremalne.com
Tel. 791-090-114 (Konar)
Tel. 660-754-895 (Marta)

Adres
Karwieńskie Błota II
84-105 Krokowa
ul. Porannej rosy
54°49’29.3″N 18°10’03.1″E

Cennik:

Lekcja indywidualna: 200zł
Lekcja grupowa: 150zł /os

Termin : Październik – Listopad

Miejsce: Sardynia (Włochy)

Szczegóły wkrótce 😉

Daty kursów sezon zimowy 2022/2023

17.02 – 22.02 II Stopień sprawności technicznej SITS (Szczyrk, BSA)
24.02 – 01.03 Asystent Instruktora SITS (Szczyrk, BSA)
22.02 Egzamin weryfikacyjny na II Stopień SITS ( Beskid Śląski w zależności od warunków)
01.03 Egzamin weryfikacyjny na II Stopień SITS (Szczyrk ,BSA)
02 – 07.03 III Stopień sprawności technicznej SITS (Szczyrk)

II STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ SITS

Kurs (czas trwania – 6 dni ) skierowany do osób posiadających podstawowe umiejętności jazdy na snowboardzie i chciałyby kompleksowo poszerzyć zakres swojej wiedzy z jazdy technicznej, sportowej, oraz freestyle, freeride. W trakcie kursu uczestnicy opanują techniki z grupy średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych takich jak:
śmig ślizgowy
skręt ślizgowy tyłem (Switch)
skręt cięty
skręt cięty NW
przejazd różnych form terenowych (różnorodne warunki śniegowe, różne ukształtowanie i przygotowanie stoku)
skok 180 FS i BS na stoku w czasie jazdy
noseroll, tailroll
skok z grabem na skoczni
skok shifty na skoczni
50/50
BS boardslide
nosepress i tailpress na boxie

Kursanci zapoznają się także z tematyką m.in. pierwszej pomocy, serwisowania sprzętu czy techniki jazdy. W trakcie wykładów przeprowadzana jest także videoanaliza z dnia szkoleniowego.

Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym. Zdanie egzaminu (6.0 pkt z każdej ewolucji w skali 1/10) uprawnia do wzięcia udziału w Kursie na Asystenta Instruktora oraz Kursie na III Stopień SITS.

Informujemy, że osoby, które czują się na siłach, są pewne swych umiejętności i nie chcą brać udziału w kursie na II Stopień SITS ale chcą uzyskać stopień Asystenta Instruktora lub wziąć udział w kursie na III Stopień SITS, mogą podejść do samego jednodniowego egzaminu, którego organizatorami są Patronackie i Licencjonowane Szkoły SITS.

Oferta NIE obejmuje:

Ubezpieczenia NNW
Opłat za wyciągi